Punkt Cyfrowego Wsparcia

Prezydent Katowic Marcin Krupa zaprasza Katowickich Seniorów do udziału w nowym projekcie. 20 listopada 2023 r. w Katowicach otworzyliśmy Punkty Cyfrowego Wsparcia Seniorów.

Szanowni Katowiccy Seniorzy, w naszym mieście od lat realizacja polityki społecznej jest dla mnie priorytetowym zadaniem. Zwracam szczególną uwagę na rolę seniorów w życiu społecznym miasta, stąd wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom chciałabym serdecznie zaprosić do udziału w nowych projektach. Marcin Krupa, Prezydent Katowic

Rok 2024

W jednym szkoleniu może wziąć udział 8 osób. Aby zapisać się na szkolenie, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 666 668 434. Sprawdź dostępne terminy – harmonogram szkoleń.

Rok 2023

W ramach Punktów Cyfrowego Wsparcia dla Seniorów były realizowane bezpłatne warsztaty z obsługi smartfona. W czasie 3-godzinnych zajęć uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak m.in. obsługiwać smartfon, napisać SMS lub e-maila, wysłać zdjęcia do swoich bliskich, zaoszczędzić na zakupach i wiele innych przydatnych funkcjonalności. Gwarantujemy małe grupy uczestników, a na czas szkolenia zapewniamy smartfony z systemem Android.

W 2023 roku zrealizowaliśmy aż 90 szkoleń w 14 punktach w mieście!

Przewodnik po smartfonie

Zapraszamy do zapoznania się z Przewodnikiem po smartfonie – publikacji, w której znajdziesz informacje, jak skorzystać ze swojego telefonu. 

Wydanie 1 powstało w listopadzie 2023 roku i jest dostępne zarówno w wersji elektronicznej jak i drukowanej. Wersję papierową można otrzymać w czasie szkoleń z obsługi smartfona, w Punkcie Cyfrowego Wsparcia przy al. Korfantego 48 w Katowicach oraz w informacji Urzędu Miasta Katowice (Biuro Obsługi Mieszkańca przy Rynku 1).