Bank Wzajemnych Usług Sąsiedzkich

W ramach pilotażu rewitalizacji ruszył Bank Wzajemnych Usług Sąsiedzkich. Serdecznie zachęcamy do zapisów i wzajemnej sąsiedzkiej współpracy!

Bank Wzajemnych Usług Sąsiedzkich dotyczy wymiany usług wyłącznie między osobami fizycznymi. Co to znaczy? Jeśli na przykład jesteś chory i nie masz jak zrobić zakupów, możesz poprosić kogoś, kto zrobi je za Ciebie. A potem możesz mu się odwdzięczyć, udzielając np. korepetycji.

Jak zgłosić swoje usługi i potrzeby w ramach banku wzajemnych usług sąsiedzkich? Wystarczy wypełnić specjalny formularz i określić, w czym potrzebujemy pomocy lub jak możemy pomóc. Katalog działań jest duży, począwszy od pomocy w zakupach poprzez wspólne spędzanie czasu, korepetycje czy pomoc w zorganizowaniu imprezy rodzinnej.

Szczegóły, regulaminy oraz formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie: http://www.bytom.pl/bank-wzajemnych-uslug-sasiedzkich.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z Punktem Informacyjnym pod nr tel. 32 428 13 01 lub 572 767 232.

Projekt jest realizowany przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.