Wciąż masz szansę, by być w Gazecie!

W związku z pojawiającymi się pytaniami postanowiłem przedłużyć termin zgłoszeń prac dziennikarskich i fotograficznych w ramach V Konkursu Dziennikarsko-Fotograficznego „Jestem w Gazecie!”. Na zgłoszenia prac uczniów wszystkich typów śląskich szkół czekamy do 31 października 2019 roku.

Podobnie jak w ubiegłym roku zachęcam do zmierzenia się z pracami dziennikarskimi i fotograficznymi, które mogą być przygotowane na dowolny temat. Proponowane tematy to ekologia, zdrowie, człowiek, codzienność i patriotyzm. Dodatkowe wyróżnienie można otrzymać za pracę poruszającą temat stulecia wybuchu I Powstania Śląskiego. Szczególnie zachęcam do pogłębienia wiedzy z zakresu naszej małej Ojczyzny, bo jak już w 1522 roku pisał Kaspar Ursinus Velius ze Świdnicy:

O Rzymie, złoty Rzymie. Ty się radujesz wieczną wiosną, Ty posiadasz tylu zacnych i utalentowanych poetów, lecz nasz Śląsk, chociaż leży pod zimną gwiazdą północy, nie jest mniej wart od Ciebie.

 

Zgłoszenia można dokonać dostarczając prace na płycie CD/DVD na adres Fundacji (Fundacja Klub KONTRA, pl. Sikorskiego 1, 41-902 Bytom) bądź (do czego szczególnie zachęcam) przez formularz elektroniczny, który w tym roku jest wspólny dla obydwu etapów: https://forms.gle/XT81zr99jQcEJEY1A

Na Laureatów czekają szkolenia, wydanie tekstów w dedykowanej publikacji oraz cenne nagrody rzeczowe.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z regulaminem (PDF, 0,77MB) i wysłania swojego zgłoszenia do udziału w Konkursie!

Zadanie zostało dofinansowane z budżetu Gminy Bytom
oraz Samorządu Województwa Śląskiego.